Спецпроект

Анонс: акція з впорядкування могил вояків УПА "Проща до Героїв"

За ініціативи активістів Київської міської організації Спілки Української Молоді в Україні проводиться акція "Проща до Героїв". Небайдужі мають змогу вирушити у Дубровицький район Рівненської області з метою впорядкування могил воїнів УПА.

Учасники мандрівки вшанують легендарного курінного УПА Микиту Скубу на місці його поховання, відвідають місця боїв та постою упівців, зустрінуться з ветераном визвольного руху та на власні очі побачать штаб куреня Лайдаки.

Запрошуємо СУМівців з усіх осередків приєднатися до мандрівки.

Також будемо раді зголошенню усіх молодих людей, котрі не належать до організації, але  хочуть приєднатися до справи відновлення пам'яті про героїв.

Проїзд за власний рахунок.

Зголошення за телефонами: 093 725 67 45 (Павло), 097 79 10 752 (Оленка)

Програма заходу

6 травня. Виїзд з Києва 0 15:43. Ночівля в м. Дубровиця.

7 травня. Приїзд у с. Літвиця Дубровицького району Рівненської області. Розбиття табору. Знайомство із місцевістю. Впорядкування братської могили вояків УПА.

8 травня. Мітинг-реквієм на могилі курінного УПА Микити Скуби-«Лайдаки». Почесна варта біля могили в одностроях УПА. Зустріч з очевидцями подій визвольного руху, запис відеоспогадів. Відвідини ветерана.

9 травня. Впорядкування братскої могили УПА. Від'їзд до Києва.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.