Спецпроект

Суд не проти, щоб "Русское единство" носило Львовом прапор СРСР

Львівський окружний адміністративний суд відмовився розглядати позов партії "Фронт змін" щодо заборони проведення 9 травня пішої ходи організаціями "Русское единство" і "Родина", які хочуть пронести центром Львова 15-метровий червоний прапор.

Про це повідомляє Zaxid.net.

За словами депутата Львівської облради від "Фронту змін" Микола Кадикала, суд не вважає, що планований марш порушує права членів партії, тому залишив позов без розгляду.

Учора голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк у коментарі ЗІКy так прокоментував наміри політичних сил "Русское единство" та "Родина" 9 травня пройтися пішою ходою у центрі Львова та пронести 15-метровий червоний прапор до Пагорба Слави:

"Як на мене, нема доцільності проводити такі заходи. Якщо в них мають брати участь ветерани, то, зважаючи на їх вік, мало хто може пройти цей шлях. А проводити всякі політичні акції, які можуть збурити громадськість, ми, звичайно, не дозволимо".

Про плани представників "РЕ" і "Родина" пронести центром Львова 15-метровий прапор СРСР повідомив голова Антифашистського комітету Львівщини Олександр Калинюк.

"Вони будуть разом із нашими ветеранами святкувати День Перемоги. Попередньо вони з нами обговорили, що хочуть 200 осіб привезти з Криму, Одеси – зі східних областей", – повідомив комуніст Калинюк.

Зі слів голови Сімферопольської міськорганізації партії "Русское Единство" Сергія Юхіна, 9 травня активісти двох партій пронесуть прапор вулицями Львова: "Понад 800 осіб виявили бажання взяти участь в акції, однак поїдуть не всі. Зараз проводиться відбір тих людей, які будуть ідеологічно підготовлені".

"Ця акція покаже, наскільки жителі Львова підтримують націоналістів", – сказав голова Одеської міськорганізації партії "Родина" Григорій Кваснюк, відомий своїм листом до Азарова із 14 помилками.

Одеська влада привітала одеситів плакатами з румунськими окупантами

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні назвав наміри пронести Львовом гігантський прапор СРСР провокацією. Мер не виключає, що міська рада теж подасть до суду.

"А яке відношення має "Фронт змін" до пішої ходи "Русского единства"? - сказав Садовий. - Я розумію, коли звертаються органи влади, адже вони відповідають за життя людей. Тоді це зовсім інший статус і зовсім інша відповідальність".

Антифашистський комітет України - створена у 2006 році організація, близька до Компартії України. Її програмні положення передбачають "не допустити реабілітації вояків ОУН-УПА" і "активізувати боротьбу проти вступу України в НАТО". Голова - секретар ЦК КПУ Георгій Буйко.

"Русское единство" - кримський суспільно-політичний рух, лозунгом якого є "Наше майбутнє - в єдності з Росією". Лідер РЕ - уродженець Молдавської РСР, випускник Сімферопольського вищого військово-політичного училища, підприємець Сергій Аксьонов. 

"Родина" - політична партія з центром в Одесі, інформація про інші регіональні структури відсутня. Заснована у 2008 році громадськими організаціями, які до того співпрацювали з ПСПУ Вітренко. Виступає за інтеграцію з Росією. Керівник - скандально відомий Ігор Марков. 

Розвиток інформаційного скандалу про те, вивішувати 9 травня червоні прапори чи ні, можна простежити тут

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.