Спецпроект

На Прикарпаття повернувся дерев’яний тризуб Бандери

Дерев'яний тризуб Степана Бандери передав Прикарпаттю о. Іван Боярчук із Чікаго.

Це один із найцінніших експонатів унікальної колекції, розпорядником якої є священик, пише Gazeta.ua.

На Прикарпатті - це вже третій релікт, який прибув з-за океану до Франківщини.

Настоятель української автокефальної церкви святої Покрови з американського міста отець Іван отримав свого часу унікальну спадщину реліквій та старожитностей від Владики Петра Колісника, очільника Спілки Визволення України під псевдо "Дніпро",

"Владика доручив мені цю колекцію з тим, аби її побачила Україна", - говорить отець Іван.

За словами о.Івана Боярчука, у колекції Владики Петра Колісника - чимало іменних подарунків від провідника ОУН Степана Бандери.

Зокрема, кишеньковий цілком справний годинник з вигравіруваним написом: "П.Коліснику від С.Бандери,1947 р.",

Однак, за словами Вишиванюка, коли він був у Чікаго й познайомився з владикою, той передав йому іменний годинник.

"Нині цей годинник у мене, уявляєте, він і досі ходить. А ще маю книгу "Місія України", яку видали у Канаді у 1957 році. Тут вміщено Конституцію України. Я ці експонати обов'язково передам у музей Петра Колісника", - сказав голова Івано-Франківської ОДА
Василь Вишиванюк.

За словами очільника області, митрополит Петро Колісник - це дійсно великий патріот, "про якого, на жаль, мало знають на його батьківщині".

"А за масштабністю це, по-суті, третя за величиною постать після Романа Шухевича і Степана Бандери", - каже Вишиванюк.

Незабаром на околиці обласного центру, на об'їздній дорозі неподалік авто ринку, зведуть музей Петра Колісника.

Біля музею буде збудована невеличка церква і декілька бункерів. Це буде своєрідний сучасний парк партизанської слави.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.