Спецпроект

Брат Качинського вважає, що версію замаху виключати рано

Лідер опозиційної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський вважає, що польська влада має занадто мало інформації, аби остаточно виключити можливість спеціально влаштованої катастрофи літака Ту-154 під Смоленськом, яка забрала життя Президента Польщі Леха Качинського.

Як передає кореспондент УНІАН у Польщі, про це він сказав у програмі "Fakty po Faktach" на телеканалі TVN.

"Не кажу, що замах був, а лише що є занадто мало матеріалу, аби сказати щось остаточно. Не можна цього виключити, не можна підтвердити. Є великий знак запитання у ключовій справі: чому цей літак розбився?", - сказав Качинський.

Політик відзначив, що не бачить помилки польських пілотів, які зійшли на безпечну висоту прийняття рішення про посадку 100 м, на якій пролунала команда "Відходимо" (яка підтверджує, що пілоти не мали наміру посадити літак - УНІАН).

(Згідно зі стенограмою, фраза другого пілота "Відходимо" пролунала на висоті 80 м над дном яру, який знаходиться перед злітно-посадочною смугою аеропорту "Смоленськ-Сєвєрний" і на висоті біля 20 м над рівнем самої смуги - ІП)

За словами брата-близнюка загиблого Президента, власне після того "щось сталося", що призвело до катастрофи.

За даними Ярослава Качинського, генерала Анджея Бласіка насправді не було у кабіні пілотів в останні хвилини польоту, хоч на це і вказують передані росіянами стенограми розмов пілотів.

Він назвав "скандальною провокацією" січневий рапорт МАК, у якому вина за авіакатастрофу покладена на польських пілотів, яких нібито змушував посадити літак "п'яний" А.Бласік, виконуючи завдання Президента.

Ярослав Качинський відзначив, що мав би більшу довіру до матеріалів російського розслідування, якби у ньому брали безпосередню участь польські слідчі, зауваживши, що поляки досі не мають оригіналів "чорних скриньок" польського літака Ту-154.

Нагадаємо, що минулого тижня польська прокуратура виключила версію спеціально організованого замаху на життя президента Польщі Леха Качинського, який загинув в авіакатастрофі під російським Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.