Спецпроект

В панорамах Google з'явилися історичні пам'ятки Європи (ФОТО)

Панорами Street View стають доступними для тих місць, яких раніше не було видно на мапах Google - в тому числі можна порозглядати пам'ятки Італії та Франції.

Про це повідомляє ITC.ua.

З недавнього часу Google почала застосовувати не тільки машини для зйомки панорам свого сервісу Google Street View. Велосипеди, снігоходи, і інші компактні засоби пересування дозволяють дістатися туди, куди фотоавтомобілі компанії не могли заїхати.

Відповідно з'явилася можливість робити панорамні зображення не тільки для міських вулиць і доріг. Тепер панорами для відомих історичних місць будуть доступні також на карті Італії та Франції.

Аппієва дорога. Скріншот із Google Street View

Pимський Колізей, побудований в першому столітті, став одним з перших архітектурних пам'яток, який можна відвідати в Street View і віртуально вивчити зсередини, а не тільки зовні.

 Колізей

Крім кількох пам'яток у Римі, доступні також панорами у Флоренції, і деякі відомі історичні місця у Франції.

Фонтенбло - палац епохи Ренесансу, де з XVI до XIX сторіччя жили французькі монархи

З повним списком доступних пам'яток можна ознайомитися тут.



 Санта Марія дель Фьоре - кафедральний собор Флоренції. Саме тут мала стояти статуя Давида, зроблена Мікеланджело

Нагадаємо, що українські замки і храми з повітря можна побачити на вітчизняному сервісі карт.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.