Спецпроект

Янукович - чиновники несуть персональну відповідальність за охорону пам'яток

Президент Віктор Янукович вважає, що чиновники мають оберігати історичні памятки. Про це він заявив під час засідання Гуманітарної ради, повідомляє УП.

За словами Януковича, місцеві чиновники несуть персональну відповідальність за незаконну забудову на території історико-культурних пам'яток.

"Ні один закон і ні одне рішення не є легітимним, коли загрожує історичним та культурним пам'ятникам загальнолюдського і суспільного значення", - зазначив він.

Крім того, Янукович виступив з ініціативою щодо створення "повномасштабної" історико-культурної електронної бібліотеки в інтернеті.

"Ні для кого не є секретом, що наші діти та онуки беруть більше інформації в інтернеті, ніж у книжках. Але ця інформація розпорошена. Давайте створимо ресурс, на якому у відкритому доступі буде викладено те, що створено за багато віків", - сказав він.

На переконання президента, в електронній бібліотеці мають бути викладені матеріали щодо історико-культурної спадщини на базі фондів музеїв та студій звукозаписів, та інших осередків культури.

Янукович наголосив, що ресурс розроблятиметься на кошти меценатів, а також шляхом раціонального використання грантів та максимально ефективного використання наявних державних коштів.

Він також застеріг підлеглих від надмірного адміністрування процесу створення бібліотеки, "щоб не вбити ідею непотрібним контролем".

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.