Спецпроект

Помер дисидент і самвидавник Іван Гель. Оновлено: час і місце прощання

Відомий дисидент, активний автор і поширювач самвидаву Іван Гель помер минулої ночі на 74-му році життя.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на Львівську обласну раду.

 

Іван Гель народився в 1937 році на території нинішнього Городоцького району Львівській області. За часів СРСР був неодноразово переслідуваний за антирадянську агітацію і пропаганду. У цілому провів у в'язницях 16 років і ще 5 - на засланні.

Біографія Івана Геля в Музеї дисидентського руху

Після повернення до Львова у 1989 році став одним із засновників Української гельсінської спілки і главою громадського комітету за легалізацію Української греко-католицької церкви. У 1990-1994 роках був заступником голови Львівської обласної ради.

В останні роки життя очолював Львівську обласну комісію поновлення прав реабілітованих. У 2009 році був нагороджений орденом Свободи.

Прощання з покійним відбудеться у соборі Святого Юра у Львові, в п'ятницю 18 березня 2011 року.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.