Спецпроект

Помер дисидент і самвидавник Іван Гель. Оновлено: час і місце прощання

Відомий дисидент, активний автор і поширювач самвидаву Іван Гель помер минулої ночі на 74-му році життя.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на Львівську обласну раду.

 

Іван Гель народився в 1937 році на території нинішнього Городоцького району Львівській області. За часів СРСР був неодноразово переслідуваний за антирадянську агітацію і пропаганду. У цілому провів у в'язницях 16 років і ще 5 - на засланні.

Біографія Івана Геля в Музеї дисидентського руху

Після повернення до Львова у 1989 році став одним із засновників Української гельсінської спілки і главою громадського комітету за легалізацію Української греко-католицької церкви. У 1990-1994 роках був заступником голови Львівської обласної ради.

В останні роки життя очолював Львівську обласну комісію поновлення прав реабілітованих. У 2009 році був нагороджений орденом Свободи.

Прощання з покійним відбудеться у соборі Святого Юра у Львові, в п'ятницю 18 березня 2011 року.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.