Спецпроект

Відвідуваність новинних сайтів сягнула історичного максимуму

Руйнівний землетрус і цунамі, що відбулися в Японії у п'ятницю, 11 березня, призвели до разючих стрибків інтернет-трафіку на найбільших новинних і відеосайтах планети.

Годинна відвідуваність новинного агрегатора Yahoo News досягла історичного максимуму, повідомляє "Кореспондент".

За даними керівництва Yahoo, в п'ятницю з головної сторінки сайту здійснювалося понад 1 млн переходів на годину на новини про цю подію.

Таким чином, землетрус в Японії, що частково торкнувся також Гаваїв і Тихоокеанського узбережжя США, згенерував другий за величиною обсяг трафіку протягом дня в історії американського пошуковика, поступившись лише дню появи новини про смерть Майкла Джексона 25 червня 2009 року.

Протягом дня трафік сервісу стрімко зростав, а в одну з годин досяг свого годинного історичного максимуму для сайту.

Майже безпрецедентне збільшення трафіку торкнулося і сайту MSNBC з його відео подій у прямому ефірі. Станом на північ по Києву сервіс обслужив понад 30 млн онлайн-відеопотоків. Це стало рекордом для сайту після дня панахиди по Джексону - 7 липня 2009 року.

Небувалі стрибки трафіку торкнулися також популярної відеоплатформи YouTube, куди ЗМІ активно завантажують відео з місця подій і новинні сюжети.

Наприклад, кілька кліпів Associated Press миттю породили більш як 1,2 мільйони переглядів всього за кілька годин після того, як були розміщені.

Міжнародні ЗМІ також відзначають швидку реакцію інтернет-користувачів на стихійне лихо.

Twitter-користувачі поширюють лінки на карту з безпечними місцями, де можна сховатися від руйнівної сили землетрусу.

Канал Citizentube зібрав документальні свідчення катаклізму - аматорські відео і фрагменти інформаційних програм.

А Google запустив проект "Person Finder: 2011 Japan Earthquake", де в режимі онлайн розміщує інформацію про загиблих і постраждалих, з можливістю пошуку по імені.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.