Спецпроект

Відвідуваність новинних сайтів сягнула історичного максимуму

Руйнівний землетрус і цунамі, що відбулися в Японії у п'ятницю, 11 березня, призвели до разючих стрибків інтернет-трафіку на найбільших новинних і відеосайтах планети.

Годинна відвідуваність новинного агрегатора Yahoo News досягла історичного максимуму, повідомляє "Кореспондент".

За даними керівництва Yahoo, в п'ятницю з головної сторінки сайту здійснювалося понад 1 млн переходів на годину на новини про цю подію.

Таким чином, землетрус в Японії, що частково торкнувся також Гаваїв і Тихоокеанського узбережжя США, згенерував другий за величиною обсяг трафіку протягом дня в історії американського пошуковика, поступившись лише дню появи новини про смерть Майкла Джексона 25 червня 2009 року.

Протягом дня трафік сервісу стрімко зростав, а в одну з годин досяг свого годинного історичного максимуму для сайту.

Майже безпрецедентне збільшення трафіку торкнулося і сайту MSNBC з його відео подій у прямому ефірі. Станом на північ по Києву сервіс обслужив понад 30 млн онлайн-відеопотоків. Це стало рекордом для сайту після дня панахиди по Джексону - 7 липня 2009 року.

Небувалі стрибки трафіку торкнулися також популярної відеоплатформи YouTube, куди ЗМІ активно завантажують відео з місця подій і новинні сюжети.

Наприклад, кілька кліпів Associated Press миттю породили більш як 1,2 мільйони переглядів всього за кілька годин після того, як були розміщені.

Міжнародні ЗМІ також відзначають швидку реакцію інтернет-користувачів на стихійне лихо.

Twitter-користувачі поширюють лінки на карту з безпечними місцями, де можна сховатися від руйнівної сили землетрусу.

Канал Citizentube зібрав документальні свідчення катаклізму - аматорські відео і фрагменти інформаційних програм.

А Google запустив проект "Person Finder: 2011 Japan Earthquake", де в режимі онлайн розміщує інформацію про загиблих і постраждалих, з можливістю пошуку по імені.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.