Спецпроект

ТАБАЧНИК ПОВЕРТАЄ "ВЕЛИКУ ВІТЧИЗНЯНУ ВІЙНУ"

З 1 вересня в школах буде введено новий підручник з історії України для 11-го класу.

Про це в інтерв'ю газеті "Сегодня" заявив міністр освіти Дмитро Табачник.

За словами міністра, в підручник внесені деякі зміни, що стосуються національного визвольного руху часів Великої вітчизняної війни.

"Термін "Велика вітчизняна війна" усюди відновлено. Про ОУН-УПА мова йде також, але картина об'єктивна", - сказав міністр.

"Був радянський партизанський рух, скільки там брало участь людей, і які втрати він завдав гітлерівцям. І був націоналістичний партизанський рух, скільки в ньому брало участь людей, і які він завдав втрати гітлерівцям", - пояснив Табачник.

"Які втрати завдав радянським військам - про це навряд чи буде в підручнику", - додав він.

Міністр також вважає, що потрібно спільно з європейськими країнами створювати методичні посібники для вчителів з історії.
.
"У Європі досвід колосальний - Німеччина і Франція вже зробили підручник, також Німеччина і Польща", - сказав він.

Міністр упевнений, що потрібно "дати вчителям різні точки зору".
 
"Це дорослі люди з вищою освітою, які не повинні ставитися до сусідів зі злістю та ненавистю", - сказав Табачник.

"Вони повинні толерантно і з розумінням викладати свій навчальний матеріал. Принаймні, його не фальсифікувати і не пересмикувати", - додав він

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.