Спецпроект

У Німеччині вийде фільм про юність Гітлера

У Німеччині сьогодні виходить у прокат фільм швейцарського режисера Урса Одерматта "Mein Kampf" ("Моя боротьба"), присвячений юнацьким рокам Адольфа Гітлера у Відні.

Фільм знятий за однойменною п'єсою Джорджа Таборі, вперше поставленою в 1987 році. П'єса з того часу користується незмінним успіхом у ФРН, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Zeit.

За сюжетом молодий Адольф Гітлер приїжджає до Відня, щоб вступити до Академії мистецтв. Він поселяється в притулку для бездомних і ділить дах з двома віденськими євреями - торговцем бібліями Шломо Герцлом, який, крім біблій, продає порнографію, і божевільним кухарем на прізвище Лобковіц, котрий вважає себе богом.

Літній Шломо відчуває необхідність допомогти хлопцю і бере Гітлера під свою опіку: готує йому, пере, стежить за зовнішнім виглядом і навіть підстригає йому вуса, першим надавши їм характерну "гітлерівську" форму.

Він посвячує молодика у свої плани, розповівши, що пише книгу "Моє життя". Ця назва йому, втім, здається недостатньо помітною і в підсумку він змінює її на "Моя боротьба".

Саме Шломо втішає Гітлера після того, як той вдруге провалився на іспитах у віденську Академію мистецтв і навіть намагався покінчити життя самогубством. Він дає йому пораду спробувати свої сили в політиці. Молодий Гітлер швидко сходиться з ультраправими і незабаром стає їхнім лідером.

У ролі Гітлера знявся молодий актор Том Шилінг, який, щоб відповідати образу Гітлера у віденський період, схуд на 10 кілограмів і вивчив діалект. За задумом режисера, фільм повинен бути максимально автентичним. Німецьке товариство з оцінки кіно-і медіапродукції, до складу якого входять 70 експертів від усіх федеральних земель Німеччини, вже присвоїло фільму оцінку "особливо цінний".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.