Спецпроект

"Табачник - честь и совість української інтелігенції". Де подівся розум?

Депутат Держдуми РФ Сергій Марков з путінської фракції "Единая Россия" пропонує назвати міністра освіти і науки, молоді і спорту Дмитра Табачника "честью и совестью украинской интеллигенции" за... поліпшення функціонування російської мови в Україні.

"Намітилося незначне поліпшення умов функціонування російської мови. Це поліпшення не велике і зустрічає лютий опір... Він обраний головною мішенню для атак. Ним зроблено якісь кроки, але результат тут не дуже великий", - сказав Сергій Марков.

При цьому він відзначив, що для реалізації "демократичної вимоги" про бачення двох державних мов ще дуже далеко.

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це Марков сказав на прес-конференції в Москві на тему "Президентський рік Януковича - між Росією і Європою".

За його словами, помітно змінилися підходи Києва з питань історії: "Намічені поліпшення з Росією з проблем історії. Для нас це важливе питання, оскільки це проблема ідентичності і збереження єдиної цивілізаційної цілісності Росії і України", - сказав депутат-єдинорос.

Нагадаємо, що лозунг "Партія - розум, честь і совість епохи" активно вживався владою СРСР у 1970-80 рр.

 Фото: davno.ru

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.