Спецпроект

Майдан у Тернополі назвали іменем Бандери

У Тернополі майдан навпроти обласної державної адміністрації назвали іменем провідника ОУН Степана Бандери.

Відповідне рішення у четвер прийняли депутати міської ради, повідомляє УНІАН.

За створення нового майдану проголосували 56 депутатів.

Майдан являє собою вхідну частину парку ім. Тараса Шевченка разом з пам'ятником Бандері. Невдовзі буде проведено благоустрій даної території.

Попередньо цю пропозицію обговорили і підтримали на засіданні комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності.

Ініціював нову назву для майдану міський голова Тернополя Сергій Надал одразу після того, як суд прийняв рішення про скасування указу президента про присвоєння Бандері почесного звання Героя України.

Як відомо, 26 грудня 2008 року у Тернополі навпроти облдержадміністрації при вході до парку Шевченка було відкрито пам'ятник Бандері з нагоди 100-річчя від дня його народження, яке припадало на 1 січня 2009 року.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.