Спецпроект

Азаров поклав вінки до Невідомого солдата, а Янукович пішов до ветеранів (ФОТО)

З нагоди 23 лютого Янукович не прийшов до місця, де на нього впав вінок.

З нагоди Дня захисника Вітчизни прем'єр-міністр України Микола Азаров поклав квіти до могили Невідомого солдата та пам'ятника Івану Кожедубу, повідомляє "Урядовий портал".

 

ІП нагадує, що Іван Кожедуб - єдиний українець із трьох осіб, які є тричі Героями Радянського Союзу.

З Азаровим поклав квіти і голова ВР Литвин

Тим часом президент України Віктор Янукович не пішов разом із прем'єром на місце, де колись відбулася Битва з Вінком. Натомість глава держави зустрівся з родиною ветеранів Отрох – Миколою Пилиповичем та Надією Іванівною.

Президент нагородив Миколу Пилиповича Отроха, який з 1943 року проходив службу водієм бронетранспортера у складі військ I-го Українського та  I-го Білоруського фронтів і закінчив війну у травні 45-го у Берліні, орденом "За заслуги" III ступеня.

Янукович попив чаю з родиною ветеранів, повідомляє офіційний сайт глави держави.

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.