Спецпроект

У жовтні Україна святкуватиме 100-річчя творця балістичних ракет

Уряд утворив організаційний комітет з підготовки та відзначення 100-річчя від дня народження видатного конструктора ракетно-космічної техніки, двічі Героя Соціалістичної праці, академіка Михайла Янгеля.

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабімну 9 лютого, повідомляє Урядовий портал.

100-річчя від дня народження академіка Янгеля відзначатиметься 25 жовтня 2011 року.

Документом затверджено посадовий склад оргкомітету, головою якого обрано голову Державної космічної агенції України.

Крім того, згідно з розпорядженням, оргкомітет має розробити і подати у місячний строк уряду проект плану заходів з підготовки та відзначення 100-річчя від дня народження Михайла Янгеля.

ДОВІДКА ІП: Михайло Кузьмович Янгель з 1954 до 1971 року очолював конструкторське бюро "Південне" у Дніпропетровську, яке зараз носить його ім'я. КБ розробляло найуспішніші радянські міжконтинентальні балістичні ракети, а сьогодні є одним із світових лідерів у проектуванні сучасних ракет-носіїв.


Альбом "Український космос" - у тому числі і про Янгеля

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.