Спецпроект

Анонс на сьогодні: акція "Софія Київська потребує захисту!"

Громадянські активісти закликають киян підтримати акцію протесту у зв'язку з підготовкою указу президента України щодо, зокрема, передачі Національного заповідника "Софія Київська" у підпорядкування Міністерству культури.

На думку учасника ініціативи "Збережи старий Київ", журналіста Ігоря Луценка, це є дуже небезпечним кроком, з огляду на те, що міністерство фактично підтримує плани керівників Московського патріархату щодо передачі представникам цієї конфесії найбільших національних пам'яток України.

Отже, 8 лютого, 13-00, Софіївська площа.

До акції не причетна жодна політична сила. Трудовий колектив Національного заповідника "Софія Київська" візьме участь у заході, з огляду на обідню перерву.

Організатори акції - група небайдужих до долі Святої Софії громадян, члени трудового колективу заповідника, жителі навколишніх кварталів. 

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.