Спецпроект

Анонс: публічна лекція "Бруно Шульц в українському культурному просторі"

В рамках проекту "Публічні лекції Політ.ua" - відкрита лекція "Бруно Шульц в українському культурному просторі", яку прочитає львівський історик, перекладач, публіцист Андрій Павлишин.

Як провінційний галицький педагог, графік і літератор опинився в літературному пантеоні поруч із Кафкою, Музилем і Прустом? Творчість Шульца як результат взаємодії численних національних традицій, серед яких польська, єврейська, німецько-австрійська й українська. Як ми скористалися цим безцінним надбанням? Що воно може дати нашому культурному процесу? Чи здатні ми піднести Шульца на гідний п'єдестал культурного героя?

Лекція відбудеться у четвер, 10 лютого, о 19:00 в приміщенні Будинку вчених, вул. Володимирська, 45А (вхід в арку будинку з каріатидами навпроти бічного виходу зі ст. метро "Золоті ворота").

Публічні лекції Полiт.ua в Києві проходять щотижня з 2009 року. Традиційний формат передбачає виступ лектора у першій частині й обговорення у другій. Хід лекції направляється модератором-ведучим.  

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.