Спецпроект

Анонс: презентація посібника з історії від Палія

У вівторок, 8 лютого о 18-00 відбудеться презентація посібника „Історія України" історика та політолога Олександра Палія за участі автора.

Презентацію анонсовано під суворою назвою "Історія карає за незнання її уроків?"

Під час презентації буде висвітлено наступні теми:

- Чому історики України та Росії не можуть написати спільний підручник?

- Навіщо владі радянські „білі плями" історії? 

- Що важливіше: уроки історії, чи дата, коли українці спробували цукор?

та інші. 

Книга Олександра Палія призначена для викладачів загальноосвітніх шкіл та студентів.

Вона розглядає історію України з давнини до наших днів, розвиває дослідження вузлових моментів української історії. 

Крім авторського тексту, книга містить автентичні історичні документи, що дають змогу читачеві самому оцінювати історію, не покладаючись на інтерпретаторів.

Презентація книги, виданої видавництвом ТОВ „Стилос", відбудеться за участю фонду „Україна - ЮНЕСКО".

Презентація відбудеться у книгарні „Є" (вул.. Спаська, 5, поблизу станції метро„Контрактова площа)"

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.