Спецпроект

Регіонал та інші "антифашисти" хочуть не пускати в ЄС тих, хто героїзує Бандеру

На заході під назвою "Другий Антифашистський форум", який відбудеться у Луганську, планують закликати ЄС не давати візи українським політикам, "причетним до героїзації нацистських колаборантів".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"У березні цього року (орієнтовно 25 березня) ми плануємо провести другий Антифашистський форум України в Луганській області. - повідомив голова Луганської облради, співголова Антифашистського форуму України Валерій Голенко. - Очікується участь Всесвітньої ветеранської федерації, а також ветеранських делегацій з Польщі, Німеччини, Росії та Ізраїлю".

За словами Голенка, на форумі буде озвучений список українських політиків, "причетних до героїзації гітлерівських колабораціоністів". "І цей список буде направлений до посольств країн Євросоюзу з проханням закрити їм в'їзд до Європейського Союзу", - заявив голова облради.

У свою чергу співголова Антифашистського форуму України, народний депутат Олег Царьов заявив: "Я підготував запит на ім'я генпрокурора Пшонки Віктора Павловича, де перерахував, де, в яких місцях публічно, в яких статтях, в яких газетах, які публічні люди закликали до збройного повстання, закликали до повалення законної влади в України, розпалювали ксенофобію і расизм".

Нардеп просить генерального прокурора провести об'єктивну та всебічну перевірку за викладеними фактами і здійснити передбачене законом реагування. "Я вважаю, що ці люди повинні нести відповідальність згідно із законом", - додав О. Царьов. 

Нагадаємо, що депутат від Партії регіонів Царьов поки що відомий активною участю в обох резонансних бійках у ВР (під час пролонгації перебування ЧФ у Криму і під час нападу на блокаду БЮТ) і тим, що образився на львівський ресторан "Криївка".

Офіційний сайт Антифашистського форуму України більшу частину своїх текстів присвячує ВО "Свобода", радикальному націоналізму 1930-их, русинськiй автономії, а також "львівським націоналістам" і "помаранчево-коричневій чумі" :) 

Варто відзначити, що заходи з назвою "Антифашистський форум" проводять також інші організації. Скажімо, весною минулого року третій Антифашистський форум провів близький до КПУ Антифашистський комітет України. 

А в грудні 2010 перший Антифашистський форум провели громадські організації Харкова: і от його мета, на відміну від заходів комуністів або Царьова, була не політичною, а соціальною - захист прав студентів інших рас і націй, які навчаються у Харкові.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.