Спецпроект

Об'єднання українців Росії поки що не ліквідують

Верховний суд Росії призупинив провадження за заявою Міністерства юстиції Росії про ліквідацію Об`єднання українців Росії (ОУР).

Про це власному кореспонденту УНІАН у Росії повідомив співголова ОУР Валерій Семененко.

"Верховний суд вирішив призупинити розгляд цієї справи до розгляду нашої заяви, поданої до Тверського суду міста Москви, про відміну попередження Мін'юсту Росії", - сказав Семененко. Він пояснив, що відповідні попередження Мін'юст Росії зробив ОУР за його участь в одній з телепрограм.

Валерій Семененко зазначив, що якщо Верховний суд все ж таки ухвалить рішення про ліквідацію об`єднання - ОУР має намір подавати касаційну скаргу.

"Робота в судових інстанціях Росії може затягнутися на півроку, а, можливо, й більше", - сказав він.

У позовній заяві Мін'юст РФ попросив Верховний суд ліквідувати Об`єднання українців Росії.

"В результаті проведення перевірки було встановлено, що, порушуючи п. 2 ст. 15 Конституції Російської Федерації, ОУР не дотримується положення чинного законодавства і власного статуту", - йдеться в позовній заяві.

27 січня Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР).

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.