Спецпроект

У Франківську презентували фотоальбом про бандерівське крило ОУН

30 січня в Івано-Франківську в Народному домі "Просвіта" відбулася презентація книги "ОУН (бандерівці). Фрагменти діяльності та боротьби".

Авторами книги є історик та громадський діяч Святослав Липовецький і Віктор Рога.

Як передає кореспондент УНІАН, книга має багато фотоілюстрацій, нагадуючи ілюстрований довідник.

Книгу скаладють розділи: "Українська військова організація (УВО)", "Перші бойові кроки УВО", "Утворення ОУН", "Резонансні атентати", "Городок 1932", "Вбивство радянського дипломата", "Вбивство польського міністра", "Варшавський і Львівський процеси" та ін.

Також подані фото, біографії, нариси про діяльність очільників та героїв ОУН і УПА.

Розворот iз книги. Фото: bilozerska.livejournal.com

У книзі є чимало віршів поетів ОУН-УПА. Вміщено й поему Ольжича "Незнаному воякові" з приміткою: "Хоча після розколу ОУН О.Ольжич приєднався до групи Андрія Мельника, його заслуги перед націоналістичним рухом дуже цінували й бандерівці".

На кожній сторінці книги є короткий переказ її змісту англійською мовою. Завершують книгу додатки: "Декалог", "12 прикмет характеру" і "44 правила життя українського націоналіста", молитва за полеглих героїв і посилання на грунтовні праці про ОУН.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.