Спецпроект

Де і з ким можна вшанувати пам'ять загиблих під Крутами (ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ)

"Історична Правда" підсумувала анонси, які прийшли на редакційну пошту з нагоди річниці битви українських студентів проти більшовицьких військ під Крутами.

Отже, в суботу, 29 січня 2011 року відбудуться такі заходи за участю громадських діячів і політиків:

Громадський рух "Відсіч"

Українська молодь, учні та студенти віддадуть шану пам'яті бійців Студентського Куреня, які є символом української неупокореності та докором політикам, котрі нездатні вгамувати свої міжпартійні чвари заради вищої мети.

Початок о 10:30. Залізнична станція Крути, Ніжинський район, Чернігівська область. Їхати електричкою конотопського напрямку. Якщо електричка не стає в Крутах, виходити в Ніжині і брати таксі.

***

Митці у Будинку Вчителя

О 17.00 в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться вечір вшанування Героїв Крут.

У програмі передбачено виступи:

- філософа і письменника, почесного президента ПЕН-клубу Євгена Сверстюка,

- директора видавництва "Смолоскип" Ростислава Семківа,

- журналіста і поета, лауреата видавництва "Смолоскип" Олега Коцарева,

- Тараса Компаніченка з гуртом "Хорея козацька",

- гурту "Сад" та інших.

***

Опозиційний рух "Опір"

О 19.00 в Будинку Актора (Київ, вул. Ярославів Вал, 7) відбудеться вечір, присвячений подвигу Героїв Крут.

У програмі вечора – виступи гурту "Рутенія", соліста гурту "Тінь Сонця" Сергія Василюка та презентація опозиційного руху "ОПІР".

Вхід вільний.

***

Футбольний турнір "Кубок пам'яті Героїв"

30 січня о 10:45 в приміщенні спеціалізованої школи № 183 (Київ, метро "Дарниця") відбудуться змагання з міні-футболу, присвячені героїчному вчинку хлопців, що полягли під Крутами.

Організатор турніру: Молодіжний Націоналістичний Конгрес за сприяння опозиційного Руху "Опір".

Адреса: м. Київ, вул. Юності, 5

***

Партія Регіонів

Прем'єр-міністр України Микола Азаров візьме участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знака Героям Крут.

Місце проведення заходу: Аскольдова могила (Київ, Паркова дорога, 1).

Початок заходу о 10:00.

Не повідомляється, чи можна приєднатися не журналістам.

***

БЮТ

У суботу, 29 січня, Юлія Тимошенко візьме участь у покладанні квітів та панахиді з нагоди Дня подвигу Героїв Крут.

Початок церемонії о 10.50. Місце і можливість приходу на захід не журналістів не уточнюється.

***

"Свобода"

Київська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" проведе марш на честь Героїв Крут і придушення Січневого заколоту. Початок маршу о 13-00 на Майдані Незалежності, після маршу - мітинг на Арсенальній площі.

***

"Наша Україна"

Урочисті заходи із вшанування пам’яті української молоді, яка загинула в нерівному бою біля станції Крути 29 січня 1918 р., відстоюючи зі зброєю в руках незалежність Української держави.

Захід розпочнеться о 12.00 біля Меморіалу пам`яті героїв Крут - залізнична станція Крути, Ніжинський район, Чернігівська область.

У партії закликають всі патріотичні політичні сили і громадські організації приєднатись до заходу із вшанування героїв Крут.

***

Партія "За Україну!"

У заходах візьмуть участь лідер партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко, народні депутати і активісти партії.

Урочистості розпочнуться об 11.30 на території Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут"  Чернігівської області.

Для журналістів відправляється автобус о 8:00 з вулиці Трьохсвятительська, 5/1.

***

Харків. Спілка української молоді

О 18-00 біля пам’ятного знаку на честь проголошення Декларації про державний суверенітет України (вхід до саду Шевченка з боку майдану Свободи) відбудеться громадська акція вшанування Героїв Крут.

Під час заходу будуть запалені свічки на честь 300 українських студентів, які поклали свої голови у жорстоких боях з північним окупантом.

Приєднуйся до нас – запали разом з нами поминальну свічку!

***

Львів. Молитва, марш і віче

Розпочнеться день пам’яті поминальною молитвою, що відбудеться о 13.00 на Личаківському кладовищі біля могил генерала армії УНР Романа Дашкевича і учасника бою Ігоря Лоського.

О 15.00 у Львівському державному ліцеї імені Героїв Крут відбудуться урочистості за участю представників ліцею. Після концерту усі охочі зможуть взяти участь у смолоскипній ході по проспекту Свободи і віче біля пам’ятника Тарасові Шевченкові.

***

Донецьк. "Свобода"

О 16:00 від фонтану на площі Леніна розпочнеться смолоскипна хода, яка пройде центральною вулицею Донецька до пам'ятника Шевченку.

***

Одеса. Марш слави і віче пам'яті

Початок маршу о 14:00.

Збір біля пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку. По завершенні – біля головного корпусу Одеського національного університету ім. Мечникова (вул. Дворянська / вул. Пастера) відбудеться віче пам'яті за студентами, що загинули за волю України.

***

Запоріжжя. ВО "Свобода"

Пам'ятна хода розпочнеться о 14:00 - від площі Поляка до площі Маяковського. Потім мітинг.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.