Спецпроект

Російський автор спільного підручника: УНР була "під повним патронатом Німеччини"

"По історичній лінії" в минулі роки в Україні було зроблено багато такого, з чим російські академічні історики не могли погодитися.

Про це в інтерв'ю "Газете.ru" заявив академік РАН Алєксандр Чубар'ян - керівник російської робочої групи зі створення спільного українсько-російського посібника для вчителів історії. 

Академік Чубар'ян назвав деякі найгостріші, на його думку, розбіжності між українською і російською історичною наукою, першим з яких є "походження давньоруської держави Київська Русь".

"На думку українських істориків, з 17-го до 19-го року був невеликий період української незалежності, Центральна рада і так далі, - сказав історик. - Але у нас своя точка зору: незалежність була, звичайно, але в короткий період і під повним патронажем Німеччини".

Чубар'ян зазначив, що дискусії "викликають 1930-ті роки, голод, а також український націоналістичний рух в роки війни. Словом, є больові точки".

Інші думки Алєксандра Чубар'яна про історію України й Росії читайте тут

За словами академіка, підручник випускатиметься у вигляді окремих модулів. Орієнтовний план першого з них, присвяченого "повсякденному житті росіян і українців в XIX-XX століттях", планується укласти у квітні.

Академік підкреслив, що видання посібника здійснюється "за підтримки українського міністерства освіти і науки та персонально пана Табачника".

Читайте найближчим часом на ІП інтер'ю з головою української робочої групи зі створення спільного посібника для вчителів історії

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.