Спецпроект

Ющенко свідомо дав Героя Бандері

Третій президент Віктор Ющенко заявив, що абсолютно свідомо прийняв рішення про присвоєння звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами в Інституті стратегічних ініціатив, створеного ним, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на УНІАН.

Ющенко підкреслив, що формальне підтвердження того, що Бандера і Шухевич герої для української нації, не потрібно.

"Я хотів цей крок присвятити одному - якщо ми хочемо розуміння і національної єдності, ми повинні жити на правдивій історії. Брехня до партнерства не призведе", - сказав він.

Ющенко підкреслив, що рішення присвоїти Бандері та Шухевичу звання Героя України були спрямовані не проти якоїсь іншої країни, а були спрямовані на становлення власної нації.

При цьому Ющенко назвав фарсом рішення судів про скасування його указів про присвоєння звань Героя України Бандері та Шухевичу.

Як відомо, раніше повідомлялося, що указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України був скасований

Теми

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".