Спецпроект

Українці Європи обурені "провокацією" влади проти Бандери

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Про це йдеться у заяві українців Португалії, Іспанії, Італії, Греції та Німеччини.

"Ми, громадяни України, представники українських громадських організацій Європи, висловлюємо своє несприйняття та обурення з приводу повідомлення про скасування указу про присвоєння Степану Бандері звання Герой України", - сказано у ній.

На думку діаспорян, поява цього повідомлення саме зараз, з посиланням на відповідні рішення судів "виглядає як відкрита провокація та зневага до українського народу та його історії".

"Вищеназвані рішення українських судів прийняті з грубим порушенням чинного законодавства, суперечать нормам права і судочинства і є політичним замовленням влади України. Через це вони не можуть бути визнаними", - вважають діаспоряни.

На їхню думку, "факт публічної зневаги до постаті Степана Бандери і так зване "скасування" указу президента про присвоєння йому звання Героя України" є "свідомою антиукраїнською провокацією владної верхівки в Україні, ознакою її політичної незрілості і меншовартості, а також загрозою для самого існування Держави України".

"Висловлюємо нашу солідарність обласним радам Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та всім громадським і політичним організаціям, котрі висловили свій протест проти цього незаконного та антинародного рішення", - сказано у заяві.

Діаспоряни звертаються до президента Віктора Януковича із закликом "припинити провадити антиукраїнську політику на замовлення північного сусіда, не позбавляти український народ власної історії, мови та культури".

"Зі свого боку ми робитимемо все від нас залежне, щоб в країнах нашого перебування громадськість могла якомога більше знати про Україну, про її справжню історію та Героїв, а також про актуальний стан політичного та суспільного життя. Бандера був, є і буде Героєм України!", - заявили вони.

Заяву підписали:

У Португалії - представники Спілки українців у Португалії, Асоціації українців у Португалії "Собор", Християнського руху українців у Португалії, Українсько-португальського освітньо-культурного центру, школи Тараса Шевченка.

У Німеччині - представники Центральної Спілки Українців.

В Італії - представники Християнського Товариства Українців в Італії, Асоціації українських жінок в Павії "Джерело", Асоціації українських жінок в Італії (Неаполь), Асоціації українців на Сарденії "Барвінок" (Кальярі), Асоціації "Україна в Європі" (Рим), Української школи "Свята Софія", об'єднання "Родинна Світлиця" (Рим), Асоціації "Оріана" (Рим), Асоціації "Арата" (Рим), Культурної асоціації "Калина" (Салерно), Асоціації "Надія" (Брешія), Культурної асоціації "Зубко".

В Іспанії - представники Асоціації "Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців", Асоціації Українців Регіону Мурсія, Асоціації українців Каталонії "Червона Калина", Асоціації "Українці Торревієхи", Асоціації українців Кантабрії "Оберіг".

У Греції - представники Товариства української діаспори в Греції "Українсько-грецька думка".

Теми

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.