Спецпроект

Українці Європи обурені "провокацією" влади проти Бандери

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Про це йдеться у заяві українців Португалії, Іспанії, Італії, Греції та Німеччини.

"Ми, громадяни України, представники українських громадських організацій Європи, висловлюємо своє несприйняття та обурення з приводу повідомлення про скасування указу про присвоєння Степану Бандері звання Герой України", - сказано у ній.

На думку діаспорян, поява цього повідомлення саме зараз, з посиланням на відповідні рішення судів "виглядає як відкрита провокація та зневага до українського народу та його історії".

"Вищеназвані рішення українських судів прийняті з грубим порушенням чинного законодавства, суперечать нормам права і судочинства і є політичним замовленням влади України. Через це вони не можуть бути визнаними", - вважають діаспоряни.

На їхню думку, "факт публічної зневаги до постаті Степана Бандери і так зване "скасування" указу президента про присвоєння йому звання Героя України" є "свідомою антиукраїнською провокацією владної верхівки в Україні, ознакою її політичної незрілості і меншовартості, а також загрозою для самого існування Держави України".

"Висловлюємо нашу солідарність обласним радам Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та всім громадським і політичним організаціям, котрі висловили свій протест проти цього незаконного та антинародного рішення", - сказано у заяві.

Діаспоряни звертаються до президента Віктора Януковича із закликом "припинити провадити антиукраїнську політику на замовлення північного сусіда, не позбавляти український народ власної історії, мови та культури".

"Зі свого боку ми робитимемо все від нас залежне, щоб в країнах нашого перебування громадськість могла якомога більше знати про Україну, про її справжню історію та Героїв, а також про актуальний стан політичного та суспільного життя. Бандера був, є і буде Героєм України!", - заявили вони.

Заяву підписали:

У Португалії - представники Спілки українців у Португалії, Асоціації українців у Португалії "Собор", Християнського руху українців у Португалії, Українсько-португальського освітньо-культурного центру, школи Тараса Шевченка.

У Німеччині - представники Центральної Спілки Українців.

В Італії - представники Християнського Товариства Українців в Італії, Асоціації українських жінок в Павії "Джерело", Асоціації українських жінок в Італії (Неаполь), Асоціації українців на Сарденії "Барвінок" (Кальярі), Асоціації "Україна в Європі" (Рим), Української школи "Свята Софія", об'єднання "Родинна Світлиця" (Рим), Асоціації "Оріана" (Рим), Асоціації "Арата" (Рим), Культурної асоціації "Калина" (Салерно), Асоціації "Надія" (Брешія), Культурної асоціації "Зубко".

В Іспанії - представники Асоціації "Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців", Асоціації Українців Регіону Мурсія, Асоціації українців Каталонії "Червона Калина", Асоціації "Українці Торревієхи", Асоціації українців Кантабрії "Оберіг".

У Греції - представники Товариства української діаспори в Греції "Українсько-грецька думка".

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.