Спецпроект

Янукович закликав розібратися з нелегальними колекціями

Президент Віктор Янукович вимагає активізувати боротьбу з "чорною археологією".

Про це він заявив під час засідання Громадської гуманітарної ради, повідомляє УП з посиланням на УНІАН.

"Зростаючі апетити деяких колекціонерів до безцінних старовинних речей призвели до виникнення потужного чорного ринку - незаконної торгівлі культурними цінностями. Безумовно, з цим держава у подальшому миритися не може", - наголосив Янукович.

Він додав, що влада повинна вжити всіх заходів із дотримання міжнародних вимог у цій сфері.

Про те, як борються з чорними археологами у Швеції, читайте тут

Президент також висловив переконання у необхідності на законодавчому рівні покласти край нелегальному видобутку, обігу та колекціонуванню археологічних знахідок.

Як Янукович намагається вимовити слово "археологія", дивіться у розділі "Відео"

У зв’язку з цим Янукович заявив про необхідність внесення змін до законів про охорону археологічної спадщини, а також про музеї і музейну справу щодо "віднесення приватних археологічних колекцій до державної частини музейного фонду України".

Янукович наголосив, що така практика прийнята практично в усіх країнах світу.

Про те, як можуть відбуватися позалегальні розкопки в Україні, читайте в розділі "Екскурсії"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.