Спецпроект

Добкін висловив Садовому жаль через дії своїх земляків-шовіністів

Львівська міська рада власним коштом відновить меморіальну дошку митрополиту Йосипу Сліпому у Харкові на приміщенні колишньої в'язниці, де перебував видатний український церковний діяч під час пересилки в Сибір.

"Я мав попередню розмову з губернатором Харківщини Добкіним. Він висловив жаль з приводу цих ганебних подій, коли шовіністи зірвали дошку і розбили її. Ми домовились, що Львів власним коштом виготовить цю таблицю, а влада Харкова забезпечить її законне розміщення", - заявив міський голова Львова Андрій Садовий. Про це ZAXID.NET повідомили у Львівській міській раді.

Нагадаємо, у листопаді в Харкові за рішенням суду зняли меморіальну дошку первоієрарху Української греко-католицької церкви, визначному церковному і науковому діячеві Йосипу Сліпому.

Окрім цього, депутати Львівської облради за сесії звернулись із зверненням до мера Харкова з вимогою відновити пам'ятну таблицю Йосифу Сліпому у Харкові.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.