Спецпроект

Добкін висловив Садовому жаль через дії своїх земляків-шовіністів

Львівська міська рада власним коштом відновить меморіальну дошку митрополиту Йосипу Сліпому у Харкові на приміщенні колишньої в'язниці, де перебував видатний український церковний діяч під час пересилки в Сибір.

"Я мав попередню розмову з губернатором Харківщини Добкіним. Він висловив жаль з приводу цих ганебних подій, коли шовіністи зірвали дошку і розбили її. Ми домовились, що Львів власним коштом виготовить цю таблицю, а влада Харкова забезпечить її законне розміщення", - заявив міський голова Львова Андрій Садовий. Про це ZAXID.NET повідомили у Львівській міській раді.

Нагадаємо, у листопаді в Харкові за рішенням суду зняли меморіальну дошку первоієрарху Української греко-католицької церкви, визначному церковному і науковому діячеві Йосипу Сліпому.

Окрім цього, депутати Львівської облради за сесії звернулись із зверненням до мера Харкова з вимогою відновити пам'ятну таблицю Йосифу Сліпому у Харкові.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.