Спецпроект

Британські студенти напали на статую Черчілля і символічну могилу бійців Першої світової

Під час учорашніх протестів британських студентів проти підвищення плати за навчання постраждали історичні монументи в центрі Лондону.


Масові маніфестації на Парламентській площі переросли у сутички. Влада підготувалася до подібного сценарію: на площу було стягнуто сотні поліцейських в захисній екіпіровці. Були на місці подій і десятки кінних поліцейських, повідомляє Кореспондент.

Вогнепальної зброї у поліцейських не було, але прорвати кордони маніфестантам не вдалося - і тоді вони стали бити шибки у вікнах нижніх поверхів міністерства фінансів і Верховного суду Сполученого Королівства. При цьому на Парламентській площі демонстранти розвели величезне вогнище, головним паливом для якого стали лавки.

Дісталося не тільки будівлям, але і пам'ятникам. Пікетники мочилися на постамент пам'ятника Вінстону Черчіллю, що стоїть на площі, а саму статую облили фарбою і вкрили графіті, здебільшого нецензурними.

Інші намагалися здерти прапори з розташованого по сусідству Кенотафа, що увічнює пам'ять британців і громадян країн Співдружності, загиблих у Першій світовій та інших збройних конфліктах.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.