Спецпроект

Вірмени України стурбовані історичними ініціативами Табачника

Національний конгрес вірмен України звернувся до міністра освіти і науки Дмитра Табачника з приводу ініціативи створення спільного україно-турецького навчального посібника для вчителів історії.

Про це повідомляє Analitika.at.ua.

"Вірменська діаспора Україна серйозно стурбована можливістю створення спільного україно-турецького навчального посібника для викладачів історії, - йдеться у зверненні. - Приймаючи до уваги концепцію негаціонізму офіційної турецької історіографії щодо Геноциду вірменського народу 1915-1922 рр., а також фальсифікаційного підходу до історії Вірменії і вірменських колоній, виникають побоювання у достовірній інтерпретації ряду історичних процесів".

У Національному конгресі вірмен Україні нагадали, що в роки геноциду вірмен близько 50 тисяч вірменських біженців з Туреччини знайшли притулок у Харкові, Одесі, Феодосії та інших містах України.

"Історична Правда" нагадує, що раніше Дмитро Табачник анонсував створення "загальних посібників з історії для вчителів і з нашими сусідами з Росії, і з нашими сусідами з Туреччини".

Про те, з якими ще країнами Табачник хоче створювати спільний посібник з історії, читайте тут

Табачник сподівається, що українське міністерство найближчим часом отримає згоду Міністерства освіти Туреччини на підготовку допомоги у створенні підручника.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.