Спецпроект

У Стамбулі 12 годин горів залізничний вокзал Хайдарпаша (ФОТО)

Півдоби пожежники заливали морською водою дах відомої неокласичної споруди на Анатолійському березі Боспору, в якій сталося загоряння під час ремонтних робіт.

Пожежею сильно пошкоджено одну з найвідоміших історичних пам'яток Стамбула - залізничний вокзал Хайдарпаша, повідомляє ВВС. 

Турецька влада евакуювала людей із будівлі і зупинили рух потягів, поки велася боротьба з вогнем. Про жертви не повідомляється. Протягом 12 годин пожежники поливали морською водою дах, на якому сталося загоряння під час ремонтних робіт.

Горить вокзал

Вокзал Хайдарпаша, зразок неокласичної архітектури, був побудований більше ста років тому німецьким архітектором у вигляді замку на азійському березі Босфору.

Хайдарпаша до пожежі

Передбачалося, що станція буде перебувати на залізниці Берлін-Багдад і, крім цього, стане кінцевою зупинкою гілки, яка з'єднала б Стамбул із Меккою.

Всередині вокзалу

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.