Спецпроект

У Стамбулі 12 годин горів залізничний вокзал Хайдарпаша (ФОТО)

Півдоби пожежники заливали морською водою дах відомої неокласичної споруди на Анатолійському березі Боспору, в якій сталося загоряння під час ремонтних робіт.

Пожежею сильно пошкоджено одну з найвідоміших історичних пам'яток Стамбула - залізничний вокзал Хайдарпаша, повідомляє ВВС. 

Турецька влада евакуювала людей із будівлі і зупинили рух потягів, поки велася боротьба з вогнем. Про жертви не повідомляється. Протягом 12 годин пожежники поливали морською водою дах, на якому сталося загоряння під час ремонтних робіт.

Горить вокзал

Вокзал Хайдарпаша, зразок неокласичної архітектури, був побудований більше ста років тому німецьким архітектором у вигляді замку на азійському березі Босфору.

Хайдарпаша до пожежі

Передбачалося, що станція буде перебувати на залізниці Берлін-Багдад і, крім цього, стане кінцевою зупинкою гілки, яка з'єднала б Стамбул із Меккою.

Всередині вокзалу

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.