Спецпроект

Анонс: всі розсекречені документи про Голодомор в одній книзі

Перше видання повного переліку всіх розсекречених документів СБУ (1930-1980-ті роки), про Голодомор та короткий огляд їх змісту.

Завтра, 26 листопада о 15:00 в бібліотеці імені Антоновичів Могилянки (вул.Сковороди, 2) відбудеться презентація видання "Голодомор 1932-1933 років в Україні за документами Галузевого державного архіву СБУ. Анотований довідник".

Учасники презентації:

  • Василь Даниленко, упорядник, доктор наук
  • Володимир В'ятрович, історик, голова Вченої ради Центру досліджень визвольного руху

Перше видання повного переліку всіх розсекречених документів СБУ (1930-1980-ті роки), про Голодомор та короткий огляд їх змісту. Іменний та географічний покажчики вказують осіб, населені пункти, регіони та країни, згадані в архівних документах.

Науково-довідкове видання розраховане на істориків, юристів, краєзнавців, усіх, хто вивчає історію України ХХ ст.

Упорядники: Василь Даниленко, Людмила Аулова, Валентина Лавренюк.

Видано Центром досліджень визвольного руху спільно з Галузевим державним архівом СБУ, Інститутом історії України НАНУ та Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського.

Презентація організована Центром досліджень визвольного руху та Галузевим державним архівом СБУ за сприяння Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".