Спецпроект

В Помпеях завалився тренувальний центр гладіаторів

Музейний комплекс у Помпеях працює у звичайному режимі, але міністр культури Італії заявив, що обрушитися можуть й інші будинки - усім їм по 2 з гаком тисячі років.

У древніх Помпеях - римському місті, на початку першого століття нашої ери засипаному попелом вулкану Везувій - завалилася одна з історичних пам'яток, повідомляє Sciencestage.com.

Вантажу століть не витримав так званий "будинок гладіаторів". Вважається, що це споруда використовувалася для тренувань бійців, які виступали перед публікою.

Стіни будинку були прикрашені фресками, і тепер від них нічого не залишилося. За попередніми даними, причиною обвалення стали сильні дощі, які підмили будівлю. Експерти ж стверджують, що вода тут ні при чому - вся справа в недостатньому догляді за археологічними пам'ятками.

Будинок гладіаторів розташовувався в тій зоні Помпей, де досі працюють археологи, і туристів у нього не пускали. Стіни будинку провалилися рано вранці, коли вчених поряд ще не було, так що жертв вдалося уникнути.

Музейний комплекс у Помпеях продовжує працювати в звичайному режимі.

Тим часом міністр культури Італії заявив, що обрушитися можуть й інші будинки в цьому 2000-річному кварталі.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.