Спецпроект

Колишній громадянин СРСР пограбував жертв Голокосту на $42 млн.

У США 17 осіб звинувачено у присвоєнні близько 42 млн. доларів з фондів допомоги жертвам Голокосту, повідомляє сайт фонду "Историческая память" з посиланням на агентство Associated Press.

За інформацією ФБР, зловмисниками керував уродженець Радянського Союзу Семен Домніцер, який очолював нью-йоркське відділення Конференції з матеріальних претензій євреїв до Німеччини - організацію, яка вже близько 60 років займається розподілом компенсацій постраждалим в результаті Голокосту.

Обвинувачі стверджують, що в період з 2000 по 2009 рік шість співробітників організації сприяли виплати матеріальної допомоги тим людям, які не мали права на компенсацію. Деякі виплати були зроблені людям, що народилися вже після Другої світової війни, а один з претендентів на компенсацію не був євреєм. Виплачені фіктивним жертвам нацистів гроші шестеро шахраїв розділили з іншими відповідачами.

Справу передано до Федерального суду Мангеттена. Якщо підсудних визнають винними, їм загрожує до 20 років в'язниці.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.