Спецпроект

Крейсер "Аврору" перетворили з корабля на "баржу, де можна творити що завгодно"

Чиновникам і бізнесменам у Москві та Петербурзі пропонують купити квитки на новорічну вечірку на крейсері "Аврора", який виводиться зі складу ВМФ, заявив "Интерфаксу" член оргкомітету Нахімовських Морських зборів Міхаіл Богданов.

"Незважаючи на активне обговорення питання про передачу "Аврори" музейникам, за наявною в нас інформацією, заможним людям у Москві та Петербурзі вже пропонують придбати квитки на новорічну вечірку на крейсері", - сказав М. Богданов, - "військовий корабель, фактично, перестає існувати, перетворюється у свого роду баржу, на якій її господарі можуть витворяти що завгодно".   

Він пояснив, що в Нахімовських морських зборах не намагаються оскаржувати наказ командування про повне переведення крейсера у відомство військово-морського музею, але пропонують не розформовувати екіпаж корабля.
   
"Військовий корабель - одне ціле зі своєю командою, розформувати екіпаж - все одно, що вбити "Аврору", - вважає М. Богданов.      

Раніше Головний штаб ВМФ РФ ухвалив рішення розформувати екіпаж корабля.   

"Військовий екіпаж крейсера буде розформовано до 1 грудня. Відповідну директиву підписав головком ВМФ адмірал Володимир Висоцький. Тим самим військова біографія крейсера завершена", - повідомляв представник Головного штабу ВМФ РФ. За його словами, на крейсері залишиться тільки обслуговуючий персонал в особі трьох прибиральниць і шести охоронців.

У 2009 році на крейсері була проведена вечірка, організована президентом інвестиційного фонду "Група ОНЕКСІМ" Михайлом Прохоровим. Пізніше бізнесмен заявляв про свою готовність взяти на себе фінансування корабля, якщо він буде переведений на баланс Петербурга.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.