Спецпроект

Крейсер "Аврору" перетворили з корабля на "баржу, де можна творити що завгодно"

Чиновникам і бізнесменам у Москві та Петербурзі пропонують купити квитки на новорічну вечірку на крейсері "Аврора", який виводиться зі складу ВМФ, заявив "Интерфаксу" член оргкомітету Нахімовських Морських зборів Міхаіл Богданов.

"Незважаючи на активне обговорення питання про передачу "Аврори" музейникам, за наявною в нас інформацією, заможним людям у Москві та Петербурзі вже пропонують придбати квитки на новорічну вечірку на крейсері", - сказав М. Богданов, - "військовий корабель, фактично, перестає існувати, перетворюється у свого роду баржу, на якій її господарі можуть витворяти що завгодно".   

Він пояснив, що в Нахімовських морських зборах не намагаються оскаржувати наказ командування про повне переведення крейсера у відомство військово-морського музею, але пропонують не розформовувати екіпаж корабля.
   
"Військовий корабель - одне ціле зі своєю командою, розформувати екіпаж - все одно, що вбити "Аврору", - вважає М. Богданов.      

Раніше Головний штаб ВМФ РФ ухвалив рішення розформувати екіпаж корабля.   

"Військовий екіпаж крейсера буде розформовано до 1 грудня. Відповідну директиву підписав головком ВМФ адмірал Володимир Висоцький. Тим самим військова біографія крейсера завершена", - повідомляв представник Головного штабу ВМФ РФ. За його словами, на крейсері залишиться тільки обслуговуючий персонал в особі трьох прибиральниць і шести охоронців.

У 2009 році на крейсері була проведена вечірка, організована президентом інвестиційного фонду "Група ОНЕКСІМ" Михайлом Прохоровим. Пізніше бізнесмен заявляв про свою готовність взяти на себе фінансування корабля, якщо він буде переведений на баланс Петербурга.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.