Спецпроект

Все, що залишилось від "Титаніка", покажуть у Лондоні

Артефакти "Титаніка" в кількості більше 300 примірників виставлені на новій виставці, яка відкривається завтра.

Підняті з глибин Атлантичного океану залишки лайнера "Титанік", який затонув 15 квітня 1912 після зіткнення з айсбергом і, що призвів до загибелі більш ніж 1500 людей, можна буде побачити в O2 Bubble в столиці Британії.

Портал tsn.ua пише, що виставка "Артефакти  "Титаніка" стала найбільшим заходом за всю історію музею. На величезній площі, відведеній під експозицію, відвідувачі ознайомляться з усіма артефактами, піднятими дослідниками на поверхню в різні роки.

Тут докладно розповідається про життя на борту затонулого лайнера до катастрофи і про те, як судно Carpathia виявило та доставило на берег перші артефакти із затонулого "Титаніка". Представлена також технічна сторона дизайну і загибелі корабля, а також наочно показані заходи, які були проведені для встановлення точної причини трагедії.

Організатором виставки є RMS Titanic - єдина в світі компанія, яка має право на вилучення останків "Титаніка" із дна Атлантичного океану. Фахівці цієї організації витягли на берег уже близько 5 000 предметів.

В травні цього року в будинку для людей похилого віку в графстві Гемпшир на півдні Англії померла остання пасажирка легендарного лайнера "Титанік" Міллвіна Дін.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.