Спецпроект

Все, що залишилось від "Титаніка", покажуть у Лондоні

Артефакти "Титаніка" в кількості більше 300 примірників виставлені на новій виставці, яка відкривається завтра.

Підняті з глибин Атлантичного океану залишки лайнера "Титанік", який затонув 15 квітня 1912 після зіткнення з айсбергом і, що призвів до загибелі більш ніж 1500 людей, можна буде побачити в O2 Bubble в столиці Британії.

Портал tsn.ua пише, що виставка "Артефакти  "Титаніка" стала найбільшим заходом за всю історію музею. На величезній площі, відведеній під експозицію, відвідувачі ознайомляться з усіма артефактами, піднятими дослідниками на поверхню в різні роки.

Тут докладно розповідається про життя на борту затонулого лайнера до катастрофи і про те, як судно Carpathia виявило та доставило на берег перші артефакти із затонулого "Титаніка". Представлена також технічна сторона дизайну і загибелі корабля, а також наочно показані заходи, які були проведені для встановлення точної причини трагедії.

Організатором виставки є RMS Titanic - єдина в світі компанія, яка має право на вилучення останків "Титаніка" із дна Атлантичного океану. Фахівці цієї організації витягли на берег уже близько 5 000 предметів.

В травні цього року в будинку для людей похилого віку в графстві Гемпшир на півдні Англії померла остання пасажирка легендарного лайнера "Титанік" Міллвіна Дін.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.