АНОНС: Лекція Вахтанга Кіпіані у Вінниці "На щиті у вічність: як вшановували захисників України у діаспорі"

6 квітня у Вінниці відбудеться публічна лекція історика, журналіста та військовослужбовця Вахтанга Кіпіані "На щиті у вічність: як вшановували захисників України у діаспорі".

Вахтанг кіпіані розкаже про традиції поховання та вшанування українських військових часів Перших та Других визвольних змагань, зокрема Легіону Українських Січових Стрільців, Армії УНР, Галицької Армії та Української Повстанської Армії. На зустрічі йтиметься про звичаї та ритуали, які склалися в українській діаспорі.

Головна мета лектора – говорити з різними громадами та різними людьми для продовження пошуку рішень. Як нам вшановувати Героїв зараз, як використовувати наявний український досвід минулого та зважати на позивний досвід західного світу? І головне – не забувати тих, хто воює зараз. Це поєднання пам'яті про загиблих за Україну всіх поколінь і підтримки тих, хто воює сьогодні.

Вахтанг Кіпіані – український журналіст, історик, публіцист, головний редактор медіа "Історична правда", засновник Музею-архіву преси. Нині сержант 13-ї бригади оперативного призначення "Хартія" Національної гвардії України.

Коли: 6 квітня (неділя), 12:00

Де: HUB "Місто змістів" (вул. Григорія Сковороди, 11)

Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.

 

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.