Історичний клуб "Холодний Яр" заснував нагороду – "Лицар Холодного Яру".

До ХХХ вшанувань героїв Холодного Яру Історичний клуб "Холодний Яр" заснував нагороду "Лицар Холодного Яру".

Про це повідомив Роман Коваль, президент Історичного клубу "Холодний Яр", голова оргкомітету ХХХ вшанувань героїв Холодного Яру.

У статуті відзнаки зазначено, що нею нагороджуються "За лицарське служіння Україні та вірність визвольним ідеалам полку гайдамаків Холодного Яру".

Право на нагороду мають особи, в яких поєднано такі чесноти: участь у Визвольній боротьбі, причетність до збереження пам'яті про отамана та козацтво полку гайдамаків Холодного Яру, відтворення слави лицарства Холодного Яру та вшанування полеглих героїв. Зазначено, що це має бути людина честі.

Автор нагороди - Сергій Шевченко. Всього виготовлено 12 нагород. Нагороджені будуть полеглі за Україну і козаки, які продовжують боротьбу.

Нагородження відбудеться 18 травня 2025 року під час ХХХ вшанування героїв Холодного Яру. Імена нагороджених оприлюднять після проведення заходу.

 

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.