АНОНС: "Підземний" Чорнобиль: геологи-ліквідатори

Національний музей "Чорнобиль" запрошує на засіданні Дискусійного клубу ""Підземний" Чорнобиль: геологи-ліквідатори".

На засіданні Дискусійного клубу Національного музею "Чорнобиль" ви відкриєте для себе невідомий та невидимий, але страшний своїми наслідками "Чорнобиль-під-землею", загрозу якого відвернули. Відвернули неодноразово, не тільки в Чорнобилі, і не лише в 1986 році. В країні, де термін "екологія" знали лише біологи, де не було відповідного фаху, ніяких міністерств довкілля – на момент вибуху ядерного реактора ЧАЕС єдиними екологами, по факту, виявилися геологи.

Гість Клубу – діючий геолог-"надзвичайник", екогідрогеолог, доктор технічних наук Євген Яковлєв.

Під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Євген Олександрович спілкувався із такими відомими особами, як академіки Легасов і Веліхов, голови Урядової комісії Щербина і Силаєв, та багатьма іншими. Яскраві, емоційні спогади розкривають, яким чином вдалося в найгостріший період на відносно короткий час зламати забюрократизований, засекречений радянський стиль управління, і вибудувати дієву систему менеджменту ліквідацією. 

Розмову з гостем вестиме письменник і науковець Сергій Мирний.

Коли: 24 квітня, четвер, 16.00:

Де: Національний музей "Чорнобиль", мультимедійна зала Музею (м. Київ, пров. Хорива, 1)

Вхід вільний.

 

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!