АНОНС: Розмова зі Святославом Липовецьким "Героїчне покоління: як формувалися і за що боролися українські націоналісти 1930-х"

З нагоди виходу книжки Святослава Липовецького "Вбити міністра. Варшавський замах та інші пригоди українських націоналістів" відбудеться розмова з автором про покоління, що створило Організацію українських націоналістів.

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки – підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність.

Покоління, що створило Організацію українських націоналістів, мало візію майбутньої Української держави й готове було на чин заради неї. Молоді українці, випускники польських державних гімназій, про яких на суді сказали: "сини і доньки відомих і шанованих громадян". Як сталося, що нащадки відомих своїм консерватизмом галицьких українців обрали радикальні методи боротьби? 

Учасники:

Святослав Липовецький – історик, автор книжок "Вбити міністра. Варшавський замах та інші пригоди українських націоналістів" (Темпора, 2025), "Меч "Щербець" та Українські ворота: Україно-польські взаємини від поділів Речі Посполитої й до сьогодні", "Бандерівці. 200 історій з ХХ століття", "Бандерівські оповідки: від П'ємонту до проголошень державності (кін. XIX ст. – поч. 1940-х років)".

Ольга Петренко-Цеунова – випускова редакторка книжки "Вбити міністра", історична оглядачка "Українського тижня", PhD в галузі філології.

Де: "Книгарня "Є"" (Київ, вул. Лисенка, 3)

Коли: 4 квітня о 18:30

Вхід вільний.

 

3 радянських міфи про кримських татар. Деконструкція

Концепція «татар-зрадників» — одна з ключових складових загальноросійського міфу про «исконно русский Крым». Без звинувачення кримських татар у «масовій зраді» неможливе обґрунтування депортації, а без виправдання цього злочину — неможливо пояснити тотальну русифікацію півострова. Усе це є лише спробами виправдати один із багатьох сталінських геноцидів.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.