У Львові реставрують сходи з музею Шухевича, які вціліли після російської атаки

У Львові проводять реставрацію та консервацію сходів, які вціліли після російської атаки на музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича 1 січня 2024 року.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Внаслідок атаки на музей сходи вціліли на 70%. Перед тим, як почати реставрацію, провели дослідження, відібрали проби, аби зрозуміти структуру об'єкта та рівень пошкоджень.

"Цікаво тут те, що ми маємо різнохарактерні руйнування і перед нами є завдання забезпечити збереження об'єкта в тому стані, в якому він є. Маємо забрати жуків, провести антисептичні заходи щодо ураження грибками і, найцікавіше, мабуть, буде забезпечення збереження оцього погорілого дерева, яке дуже є делікатним і практично стає одним з акцентів того моменту історії, яка відбулася з цими сходами", — зазначив реставратор Василь Карпів.

Сходи мають не лише унікальне історичне, а й символічне значення, адже саме тут генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич прийняв свій останній бій.

"Ці сходи є первинним артефактом, який був побудований у час зведення цього будинку. Коли Роман Шухевич перебував майже 2 роки безпосередньо там, він ходив по них. На цих сходах він прийняв свій останній бій і біля криївки помер. Тож вони є безпосереднім свідком цих подій. Нині сходи — один з основних елементів, що чудом збереглися після бомбардування, і тепер вони є яскравим нагадуванням обстрілу двома російськими шахедами і демонстрацією того, що сталося з музеєм", — зазначив історик Микола Посівнич.

В майбутньому сходи стануть частиною експозиції відбудованого музею Шухевича в Білогорщі.

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.