IN MEMORIAM: Померла директорка Музею історії Києва Діана Попова

У віці 47 років пішла з життя генеральна директорка Музею історії Києва, кандидатка історичних наук Діана Попова.

Діана Попова залишила повідомлення, яке після її смерті опублікував її чоловік Олексій Лушніков у Facebook.

"Привіт усім. Пишу руками чоловіка. Так вийшло, що мій життєвий шлях на Землі закінчився. Я боролася як могла, але всесвіт сказав досить. Тримаючи за руки свого чоловіка я пішла під час Песах (мабуть, моє єврейське коріння на 25% зіграло тут головну роль). Вибачте якщо когось образила, не тримайте зла на мене. Я вдячна всім хто був в моєму житті. Люблю вас всіх. Сподіваюсь бути янголом охоронцем для своїх близьких", — йдеться у повідомленні.

Тривалий час Діана Попова боролася з онкологією.

Діана Попова закінчила Київський Національний університет ім. Т. Г. Шевченка, Інститут міжнародних відносин і Національну академію управління. З жовтня 2014 року Попова очолювала Департамент культури Київської міської ради. У лютому 2021 року вона залишила посаду. З вересня 2022 року була директоркою Музею історії Києва.

Тривалий час Діана Попова боролася з онкологією.

"Вона гідно приймала виклики цих важких часів, вкладала в Музей усю свою нестримну енергію, залучала підтримку партнерів, надихала та гуртувала команду, прагнула, щоб музейні проєкти були яскравими та памʼятними!", - написали на Facebook-сторінці Музею. 

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР