Стипендії з документування та архівування війни LivArch

Центр міської історії запрошує зголошуватись на короткотермінову стипендію з документування та архівування війни LivArch.

Про це інформує Центр міської історії.

Стипендія консорціуму LivArch покликана підтримати людей, які творять та досліджують архіви про російську війну проти України. Незалежно від того, чи ви збираєте власні джерела та/або дослідницькі дані та потребуєте допомоги у підготовці їх до публікації, чи ділитеся своїми знаннями з різними ініціативами, чи проводите дослідження "живих архівів" на метарівні, запрошуємо зголошуватись.

Учасники/-ці отримають стипендію в розмірі 1 000 євро на місяць. Можлива тривалість від одного до трьох місяців впродовж 2025 року. Стипендія можлива як з перебуванням у Центрі міської історії у Львові, так і у дистанційному чи комбінованому форматі.

Упродовж цього періоду стипендіати та стипендіатки працюватимуть самостійно над своїми дослідницькими проєктами та матимуть змогу консультуватись з командою Центру і спільно налагоджувати професійні контакти з середовищем, а також брати участь у подіях консорціуму LivArch. 

Зголошуватись можуть громадські активісти/активістки, магістранти/магістрантки, докторанти/докторантки, постдоки, музейні працівники й працівниці, бібліотекарі й бібліотекарки, архівісти й архівістки, співробітники й співробітниці університетів та науково-дослідних установ, а також незалежні науковці та науковиці. 

Заявки українською або англійською мовою адсилайте до 28 квітня 2025 року.

Детальніше про стипендію та умови участі за посиланням.

 

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР