У Львові відкрили виставку особистих речей Грицька Чубая

До 75-річчя з дня народження поета у Львові відкрили експозицію під назвою "Грицько Чубай. Світло і Сповідь".

Серед експонатів відвідувачі зможуть побачити шкіряний плащ Чубая, його друкарську машинку, рукописи, архівні фото, оригінал альманаху "Скриня" та картини, які малював поет. 

Архів зібрала донька митця Соломія. Вона також представила на виставці і власні картини — намальовані як рефлексії на вірші батька.

"Торік моєму татові, Грицьку Чубаю, мало виповнитися 75 років. Тоді не вдалося реалізувати масштабний проєкт. Зараз ви перебуваєте у XXI столітті на виставці поета, якого ніде не друкували. Вони думали, що його вбили, але у якийсь момент не розрахували, що у нього народяться діти. Дуже багато для тата зробив Тарас Чубай. Потім продовжила я і залізла в цей архів. Для мене це було дуже важливо", – сказала на відкритті виставки Соломія Чубай.

Виставка "Грицько Чубай. Світло і Сповідь" у львівській галереї "БандеРоль" триватиме три тижні, і стане своєрідним прологом у масштабному відзначенні 75-річчя поета.

29 квітня у Національному драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбудеться великий концерт "POETY. ЛЮБОВ. ВЕСНА". Соломія Чубай у супроводі Луганського симфонічного оркестру та джаз-рок-гурту "Джалапіта" представить  пісенні твори не лише на слова Грицька Чубая, а й інших найкращих українських поетів ХІХ-XXI століть.

 

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР