АНОНС: презентація мальопису про Романа Шухевича

5 березня у Львові відбудеться презентація мальопису "Шух. Історія легенди" про життя Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Після смерти Романові Шухевичу не пощастило двічі. Адже одні зробили з нього нацистського колаборанта, а другі — бронзового ідола. Він — легендарний командир Української повстанської армії та один із найвідоміших українських військовиків XX століття. А також амбітний спортовець та музикант, креативний підприємець та невловний конспіратор, який роками вислизав з рук ворожих спецслужб.

Історична достовірність, динамічний сюжет та майстерний малюнок витворюють захопливу оповідь про головні події з життя Романа Шухевича. Ця історія про складний вибір, відвагу, самопожертву та незламну віру в майбутнє України. 

Цей мальопис став результатом ініціативи й фінансування культового ресторану "Криївка" у партнерстві з редакціями "Локальна історія" та UA Comix.

Коли: 5 березня о 18.00 (середа)

Де: Львів, "Криївка", (пл. Ринок, 14)

Придбати мальопис "Шух. Історія легенди" можна за посиланням.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.