АНОНС: презентація мальопису про Романа Шухевича

5 березня у Львові відбудеться презентація мальопису "Шух. Історія легенди" про життя Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Після смерти Романові Шухевичу не пощастило двічі. Адже одні зробили з нього нацистського колаборанта, а другі — бронзового ідола. Він — легендарний командир Української повстанської армії та один із найвідоміших українських військовиків XX століття. А також амбітний спортовець та музикант, креативний підприємець та невловний конспіратор, який роками вислизав з рук ворожих спецслужб.

Історична достовірність, динамічний сюжет та майстерний малюнок витворюють захопливу оповідь про головні події з життя Романа Шухевича. Ця історія про складний вибір, відвагу, самопожертву та незламну віру в майбутнє України. 

Цей мальопис став результатом ініціативи й фінансування культового ресторану "Криївка" у партнерстві з редакціями "Локальна історія" та UA Comix.

Коли: 5 березня о 18.00 (середа)

Де: Львів, "Криївка", (пл. Ринок, 14)

Придбати мальопис "Шух. Історія легенди" можна за посиланням.

 

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.