АНОНС: презентація документального фільму про злочини НКВД "Саліна очима нащадків"

5 березня у Нагуєвичах на Львівщині відбудеться презентація історично-документального фільму про злочини НКВД "Саліна очима нащадків", який розповідає про трагічні події червня 1941 року, коли в однойменному урочищі вбили тисячі людей.

Стрічка висвітлює одну з найтрагічніших сторінок історії – масові вбивства українців, поляків та євреїв у червні 1941 року в урочищі Саліна поблизу Добромиля. Тоді радянська каральна система замордувала понад 3,5 тисячі людей, а їхні тіла поховали у соляних шахтах. Радянська влада десятиліттями приховувала ці злочини, але сьогодні історичну пам'ять відновлено.

Ініціатором створення фільму виступила Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України. Режисером стрічки став Іван Скіряк, а сценарій написав журналіст і письменник Микола Сенейко.

Фільм знято у 2024 році за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України та засновника Благодійного фонду Козицького Зіновія Козицького.

У рамках заходу відбудеться підписання угоди про співпрацю між ДІКЗ "Нагуєвичі" та ГО Всеукраїнське товариство "Самбірщина" ім. гетьмана Петра Сагайдачного

Модератори: к.іст.н., доцент Богдан Лазорак і голова Товариства д.політ.н., професор Ігор Бегей

Коли: 5 березня, 15:00

Де: конференц-зал Державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі" 

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР