Дослідників запрошують опрацювати документи самвидаву з приватного архіву Анатолія Шацького

Частина документів збереглися лише в одному екземплярі і раніше ніде не публікувалися.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Чернігівської спілки учасників боротьби за незалежність України у ХХ ст.

На сторінці Чернігівської спілки учасників боротьби за незалежність України у ХХ ст. розміщено частину документів та публікацій самвидаву з приватного архіву покійного першого голови Чернігівської обласної організації Української Республіканської Партії (УРП) Анатолія Шацького, які стосуються діяльності УГС-УРП та боротьби на Чернігівщині за незалежність України в 1989-1991 рр.

Дослідників запрошують до роботи над цими унікальними матеріалами національно-визвольної боротьби. 

"Ці матеріали з архіву п. А. Шацького є цінними та унікальними свідченнями історії національно-демократичного руху на Чернігівщині наприкінці 1980-х - початку 1990-х років, які можуть стати в нагоді для істориків, краєзнавців та журналістів для написання в майбутньому правдивої історії боротьби за незалежність України на Чернігівщині в 1989-1991 рр. (яка, на жаль, ще не написана)", - закликають на Фейсбук-сторінці Чернігівської спілки учасників боротьби за незалежність України у ХХ ст.

Нагадаємо, 19 березня 2025 року на 72-у році життя у Чернігові відійшов у вічність громадсько-політичний діяч, дисидент, перший голова Української Республіканської Партії (УРП) Анатолій Шацький.

 
Провід Чернігівської обласної організації Української Республіканської Партії (УРП), у першому ряду крайній ліворуч Анатолій Шацький , по середині - голова УРП Левко Лук'яненко

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.